Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wyspy Zielonego Przylądka (Cape Verde, Cabo Verde) - Sezon i pogoda

Pogoda. Prawie w ogóle nie pada. Całymi latami. Ja trafiłem na 15-minutową mżawkę i była to prawdziwa sensacja na wyspie. Dla surferów najlepszy okres to luty, dla pozostałych globtroterów raczej miesiące jesienne. Ale ciepło jest zawsze, choć na wyspach piaszczystych (Sal, Boavista) zawsze wietrznie. (DO)

Przez cały rok panują wysokie temperatury (najgorętszy jest sierpień), opady bardzo niewielkie. (JG)

 

Sezon. Na wyspie Sal turystów trudno uniknąć, chyba że na północy – tam jest ich najmniej. Np. w porcie Pedra de Lume. (DO)

Większą liczbę turystów można spotkać jedynie na wyspie Sal (głownie w sezonie letnim, a także w grudniu, styczniu). (JG)

 

Aktualna pogoda.

Autor

Darek Olejniczak - podróżuje o ile ma czas i trochę grosza. Dość dobrze poznał Europę i kawalątek Afryki. Marzy o podróży na wszystkie kontynenty.

Jędrzej Gadziński - doktorant Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, miłośnik nieszablonowych podróży i spotkań z ludźmi. Jest także członkiem Akademickiego Koła Misjologicznego, dzięki któremu miał okazję spędzić na Cabo Verde pięć wspaniałych tygodni. Kolejna podróż do Afryki jest w trakcie organizacji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)