Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Wyspy Zielonego Przylądka (Cape Verde, Cabo Verde) - Highlight

Republika Zielonego Przylądka to archipelag 10 zamieszkałych wysp i kilku bezludnych wysepek rozrzuconych ok. 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu. Wprawdzie Cabo Verde to kraj tzw. Czarnej Afryki, ale w 95 procentach katolicki (skąd my to znamy?). Europejczycy czują się tu doskonale, a lokalsi – kreole – są bardzo przyjaźnie nastawieni do przybyszów. Dewiza kraju brzmi „No stress” i jest wcielana w życie na każdym kroku. To przedsionek „Czarnej Afryki”, dla Europejczyków egzotyczny, ale przyjazny. (Darek Olejniczak) 

Dziesięć rozsianych u zachodnich wybrzeży Afryki wysepek, z których każda jest zupełnie inna. Gorący, suchy klimat, wspaniali ludzie i niezapomniana muzyka to coś co pierwsze rzuca się w oczy. (Jędrzej Gadziński)

Autor

Darek Olejniczak - podróżuje o ile ma czas i trochę grosza. Dość dobrze poznał Europę i kawalątek Afryki. Marzy o podróży na wszystkie kontynenty.

Jędrzej Gadziński - doktorant Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, miłośnik nieszablonowych podróży i spotkań z ludźmi. Jest także członkiem Akademickiego Koła Misjologicznego, dzięki któremu miał okazję spędzić na Cabo Verde pięć wspaniałych tygodni. Kolejna podróż do Afryki jest w trakcie organizacji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)